Skip to content

Kanuumatkad Elva jõel

Kanuumatkad Elva jõel on samuti hästi mugava ja kiire juurdepääsuga justnimelt Tartlastele ja teistele Kagu-Eesti piirkonnas elavatele ja töötavatele inimestele. Lisaks ilusale loodusele pakub piirkond hulgaliselt tegutsemislusti ja avastamisrõõmu.

Ühepäevased matkad:

Pulga paisjärv – Vapramäe. Pikkus: 8km, kestus: 2 tundi.

Tegemist on kergema veerajaga, mis sobib hästi nii väikeste lastega peredele kui vähese kogemusega kanuutajatele.

Elva Jahilasketiir – Vapramäe. Pikkus: 11km, kestus: 3-4 tundi.

RMK Jõeharu(Nõiamaja) – Vapramäe.  Pikkus: 15 km, kestus: 4-5 tundi

Nõiamajast Pulga paisjärveni on Elva jõgi kitsas ja käänuline, mis paneb mõnusalt matkalise manööverdamisoskuse proovile. Kohati on jõgi madal, aga liivase põhjaga, kus vaid mõni üksik kivi, millele võib kogemata otsa sõita. Siin-seal saab mõne veetee kohal lookas oleva puu alt läbi pugedes veidi võimlemisharjutusi teha. Pulga paisjärvest alates jõgi laieneb ja kurvid muutuvad sirgemaks. Selle konkreetse kanuumatka eripäraks on võimalus sõita läbi võluva Peedu ja kulgeda mööda Elva linna serva. Teele jääb mitmeid eriilmelisi sildu, mille alt läbi kanuutada. Boonuseks karastav suplus Pulga paisjärves ja Peedu ujumiskohas. Mõlema paiga kaldal saab pidada mõnusa pikniku. Kel soovi, saavad värskes õhus keha kinnitada ka Vapramäe I lõkkekohas.

Kahepäevane kanuumatk Elva jõel.

Näidismarsruut:  I päev Pulga paisjärv – Meeri lõkkekoht, 16km; II päev Meeri lõkkekoht – Kärevere, 22km

Või koosta ise endale marsruut:

RMK Jõeharu (Nõiamaja)>4,5km>Lasketiir>3km>Pulga (Elva ) paisjärv>4,5km>Peedu veskitamm>1km>Vapramäe I lõkkekoht>3km>Tartu-Elva mnt./Vapramäe forell>2,5km>Mosina veski>5,5km>Meeri lõkkekoht>4,5km>Keeri järv>2,5km>Tartu-Viljandi mnt.>8km>Emajõgi>7km>Emajõgi, Kärevere sild