Skip to content

HEA TEADA

Mida kaasa võtta?

Vahetusriided

Sageli juhtub nii, et märjaks saavad just need, kes vahetusriideid kaasa ei võta. Seetõttu soovitame kindlasti veekindlalt kaasa pakkida varukomplekti jagu riideid.
Kui soojakraadid võivad langeda alla 10 kraadi, tuleks igal juhul kaasa võtta müts ja jalga panna soojad spordisokid või villased sokid.

Jalanõud

Suvisel ajal ja soojade ilmadega on kõige paremateks jalatsiteks ketsid või tennised. Need ei libise, kuivavad kiiresti ja neist pole kahju, kui nad kannatada saavad.
Kevadel ja sügisel on parim, kui panete jalga soojad spordisokid, mille peale on tõmmatud pisike kilekott ja jalanõudeks matksaapad või tossud.
Juhul kui jalgupidi vette satute, jäävad jalad soojaks ja kuivaks. Kummikuid me pigem ei soovita ja kohe kindlasti ei tasu ka kõige kuumematel suveilmadel tulla paljajalu.
Samuti ei tasu tulla lahtiste jalanõudega nagu kroksid ja plätud, sest need ei kaitse jalga vigastuste eest kipuvad vette astudes kergesti kaduma minema.

Joogipoolis

Oluline, et võtate kaasa joogivett või mõnd muud janukustutajat vastavalt maitsele. Janu tekib ka jahedate ilmadega.
Ent alkoholitarbimine on jõel olles rangelt ebasoovitatav ehk teisisõnu keelatud.

KANUU JUHTIMINE

Kanuu liikumist mõjutavad jõe voolusuund ja -kiirus, tuul ning kanuusolijate tegevus. Kujutlege, et kanuu keskel on mõtteline vertikaalne telg. Arvestage, mil moel mõjutavad kanuu liikumist loodusõud ja iseenda tegevus. Kanuutamisel on oluline, et suurem osa selle juhtimisest saaks tehtud mõistuse, mitte aeruga. Jõe vool ei ole vaenlane, millega tuleb võidelda, vaid abiline, mida saab ära kasutada.

TÜÜPILISED VEAD

– Kitsa läbipääsukoha lähenedes lisatakse kiirust, selle asemel et pidurdada ja manööverdada.
– Manööverdama hakatakse liiga hilja. Kanuu soovitud kohta juhtimiseks tuleb hakata tegutsema varakult – nii 20-30 meetrit enne takistust.
– Selle asemel, et aeruga tüürida, kasutatakse kanuu pööramiseks aeruga pidurdamist.
– Kanuu juhtimisel ei arvestata inertsiga, manööver tuleb lõpetada enne soovitud suuna saavutamist.
– Arvesta sellega, et kanuu on hästi juhitav, kui kanuu kiirus on voolu kiirusest väiksem või suurem.