MIDA KAASA VÕTTA, RIIETUS, JALATSID
♦Kindlasti midagi juua. Janu tekib ka jaheda ilmaga.
♦Vahetusriided veekindlalt pakituna. Korduvalt on juhtunud, et märjaks saavad just need, kes on tagavarariided kaasa võtmata jätnud.
Kui õhutemperatuur on eeldatavalt alla 10C, peaks kindlasti kaasas olema müts ja jalas villased sokid.Jalatsid. Kindlasti ei tohi astuda suvalises kohas jõkke paljajalu. Suvisel ajal on kõige paremad ketsid või tennised – ei libise, kuivavad kiiresti, neist ei ole kahju kui kannatada saavad. Kevadel või sügisel on parim süsteem selline: villane sokk-kilekott-saabas/tossud. Võid astuda hetkeks vette, aga jalad jäävad soojaks ja kuivaks. Kummikud – pigem ei.
KANUU JUHTIMINE
Kanuu liikumist mõjutavad jõe voolu suund ja kiirus, tuul ja kanuus olijate tegevus. Kujutle, et kanuu keskel on mõtteline vertikaalne telg, ja arvesta, kuidas mõjutavad kanuu liikumist looduses toimivad jõud ja sinu enda tegevus. Selleks, et kanuu soovitud punkti juhtida, on peaga vaja rohkem tööd teha kui mõlaga. Jõe vool ei ole vaenlane, kellega tuleb võidelda, vaid abiline, keda saab ära kasutada.
TÜÜPILISED VEAD
– Kitsa läbipääsukoha lähenedes lisatakse kiirust, selle asemel et pidurdada ja manööverdada.
– Hakatakse manööverdama liiga hilja. Selleks, et kanuu soovitud kohta juhtida, tuleb hakata tegutsema varakult, 20-30 m. enne takistust.
– Kanuu keeramiseks kasutatakse pidurdamist ja tagurpidi aerutamist selle asemel, et aeruga tüürida.
– Kanuu juhtimisel ei arvestata inertsiga, pööramine tuleb lõpetada enne soovitud suuna saavutamist.