Skip to content

Kanuumatkad Võhandu jõel

Võhandu Best Of,  Paidra-Leevi-Süvahavva 18 km (4 h), kõige populaarsem.

Võhandu jõgi Paidrast Süvahavvani (Reoni) on Eesti kõige seikluslikum rahvamarsruut. Jõgi on suhteliselt lai, manööverdamiseks on ruumi rohkem kui Ahja jõel.
Esimestel kilomeetritel peale Paidrat on vool mõõduka kiirusega, Jõeveere küla kandis algavad kärestikud. Leevil tuleb kanuusid kanda ca 100 m, mööda elektrijaama tammist.
Kõige põnevamad kärestikud jäävad Leevi ja Viira vahele, boonuseks on veel 3-6 endist veskikohta (olenevalt sellest kus lõpetate). Tavaliselt on need kanuuga läbitavad.
Kaldaid kaunistavad arvukad liivakivipaljandid ja mitu koobast allikatega, soovitame kindlasti tutvuda Vokiniidu koopaga, mis on 18m sügav ja 2m kõrge käik liivakivis.

Võhandu jõgi, Reo-Leevaku, 21 km (5 h)

See on neile, kes ekstreemsusi ei otsi, kes soovivad liikuda rahulikus tempos ning nautida looduses viibimist, päikest ja vett. Jõgi on üsna lai, vool mõõduka kiirusega, nimetamisväärseid takistusi ei esine. Aeru päris käest ära panna siiski ei saa, sel juhul leiad end varsti mõnest põõsast. Vaateid mitmekesistab hulk väiksemaid liivakivipaljandeid.
Leevakul on pood ja telkimiskoht.