Skip to content

MEIE

Sander

Tere! Mina olen Sander. Elu esimesel veematkal käisin 11-aastasena. Ööbisime telkides ja valmistasime lõkkel toitu ning avastasime looduse võlusid.
Selle mitmepäevase matka jooksul mõistsin, et see on minu maailm, mu koht.

Kanuumatkade korraldamise kogemust on tänaseks mul juba üle 20ne aasta. Ent iga kord kui jõe peale lähen, poeb naha alla see mõnusalt surisev tunne,
justkui oleks üle pika-pika aja taas koju jõudnud. Olen osalenud paljudel matkaalastel võistlustel ja koolitan end järjepidevalt.

Olen üks Vesipapp OÜ asutajaliikmetest ja tänaseks on minust saanud ettevõtte eestvedaja ja peamine matkakorraldaja.

Tere! Minu nimi on Markus. Olen sündinud matkamist ja loodust armastava pere keskel, mistõttu võib öelda, et see on mul veres.
Matkakorralduse juures ninapidi viibinud ja matkamas käinud olen alates hetkest, mil tegin oma esimesed sammud ja käima õppisin.

Lisaks kanuutamisele meeldib mulle end jõusaalis vormis hoida ja seljakott seljas mööda metsaradu kõndides Eestimaad avastada.
Eriti meeldivad mulle järjest pimenevad augustiööd. On juba vaat et traditsioon, et ühel neist augustikuuöödest läheme väikese sõpruskonnaga ühele maagilisele Lõuna-Eesti saarekesele telkima.

Hei, minu nimi on Hannes. Mu suved mööduvad Valgemetsa külas otse Ahja jõe kaldal.
Siinsetes metsades tunnen ma pea iga puud ja samblikku ning tean kõiki nurgataguseid. Lisaks kanuutamisele on mu suureks kireks kõiksugu füüsiline liikumine.
Nii palju kui vähegi võimalik, osalen erinevatel maratonidel. Olgu nad siis suvel või talvel. Mitmel korral olen erinevatel veesõidukitel edukalt läbinud
Võhandu Maratoni ja tegelen aktiivselt ka orienteerumisega.

Kanuutamine on lahe! Tulge ja veenduge ise.

Mina olen Viivi – üks kolmest Vesipapp OÜ asutajatest. Matkakorraldusega hakkasin aktiivsemalt tegelema aastast 2000. Kuna armastus käib kõhu kaudu,
siis hoolitsen selle eest, et matkajatel oleks kõht head-paremat täis ja
vastutan toitlustuse eest. Aga nagu elus ikka, teen ka kõiki teisi asju ja tegevusi, mis kanuumatkade korraldamiseks vajalikud.

Tsau. Minu nimi on Miia ja olen isale-vennale abiks kõigega, millest jõud üle käib ja mida parasjagu tarvis teha.
Üks värskemaid ülesandeid on Vesipapi tegevuste sotsiaalmeedias kajastamine. Samapalju kui armastan süstasõitu ja kanuutamist, kuulub mu süda ka muusikale. Sel kevadel lõpetasin Tartu II muusikakooli klaveri eriala ja laulan laulustuudios Fa-diees.

Hei! Olen Jakob ja löön Vesipapi tegemistes kaasa abimatkajuhina. Ent käesoleval aastal olen oma esimesed matkad läbi viinud ka täiesti iseseisvalt.

Ettevõttest

Vesipapp lind, kes armastab vett. Eriti kiireloomulisi jõgesid ja ojasid. Nagu nimi juba vihjab, siis ka meie armastame vett ja loodust. Enamasti istub vesipapp kesk voolavat vett kivirahnul ja nõksutab oma keha üles ja alla. Meie istume kanuudes ja liigutame seal oma käsi ja kehasid. Seetõttu ei tulnud pikalt nime üle arutleda kui 2003. aastal kanuumatkasid pakkuva ettevõtte asutasime.

Meie – need on kolm sõpra Sander, Veiko ja Viivi. Oma esimesed kanuud ostsime millenniumiaastal. Kuigi meil kõigil oli juba siis arvestatav isiklik matkakogemus ja piisav teadmistepagas,sõitsime siiski nii kanuud kui jõed põhjalikult sisse ja alles seejärel hakkasime ametlikult kanuumatkasid korraldama.

Vesipapi ambitsiooniks ei ole kunagi olnud saada maksimaalselt suureks matkakorraldajaks. Me saame teha tööd, mida armastame, mistõttu on see pigem hobi ja kirg kui töö. Just seda tunnet saab pakkuda siis kui oled parasjagu väike ja piisavalt suur ühekorraga.

Ajas on kujunenud nii, et suurem osa matkadest toimub Ahja ja Võhandu jõgedel. Veidi harvem seikleme Pedja, Elva ja Põltsamaa jõgedel.Ent kanuutanud oleme ka Kääpa, Pärnu ja Õhne jõel ning Soomaa jõgedel, Mustjõel, Pühajõel, Väike-Emajõel ja Emajõe Suursoos. Vahel oleme matkakorraldusega sattunud ka Lätti Koiva ja Salatsi jõegedele.

Vahepeal sekkub Elu ja ta toodud muutused. Seetõttu ei osale Veiko ja Viivi alates 2019. aastast enam igapäevaselt Vesipapi tegemistes, mis ei tähenda, et nad kusagile kadunud oleks.Nii mõnelgi korral hooaja jooksul võib neid matkakorraldustiimis jõe ääres ja kallastel askeldamas näha. Kuna loodus tühja kohta ei salli, kohad üle võtnud Sandri suureks kasvanud poeg Markus ja tema sõber Hannes ning tütar Miia. Vesipapp on aktiivsem ja hoogsam kui eales varem!