Skip to content

Kanuumatkad Põltsamaa jõel

Põltsamaa jõgi on üks Eesti pikimaid jõgesid. Siin on võimalik teha erinevaid marsruute pea-aegu lugematul hulgal. Tooksime siinkohal välja mõned neist. 

Jõgeva linna lähedal, ühepäevased matkad.

Piibe sild – RMK Kirikumäe  20km või Piibe sild-Jõeküla sild, 30km.

Jõgi lookleb Endla looduskaitsealal, täiesti asustamata piirkonnas, jõe ääres ei ole mitte ühtegi teed ega maja. Kuna matk toimub looduskaitsealal, siis tuleb selle läbiviimine kooskõlastada keskkonnaametiga.

Grupi minimaalne suurus 5 kanuud ja maksumus 275€.

Kahepäevane matk ööbimisega Endla järve ääres.

Üks huvitavamaid matkaradu põikab Endla järvele, mis on erakordselt kalarikas. Ilmselt on see tingitud ta privaatse asukoha tõttu, sest järve äärde pääseb ainult kondiauruga. Võta õng kaasa, siis pole õhtusöögiga muret. Ööbida saab järve kaldal asuvas RMK Endla metsamajas, mis on tasuline ja maksab 95 eurot.

Matk algab Piibe maantee Põltsamaa jõe silla juurest. Metsamajani on ligikaudu 14 kilomeetrit, aega kulub selle läbimiseks 3-4 tundi. Võib juhtuda, et ka rohkem kui järvel ära eksite, sest see on osaliselt kinni kasvanud. Et seda vältida, saate täpsed juhised vahetult enne matka.  Teisel päeval tuleb läbida osaliselt sama teed, mis ööbimiskohta tõi, ent siis tuleb suund võtta Jõeküla silla poole, kus on matka lõpp-punkt. Teisel päeval läbitava vahemaa pikkuseks on umbes 23 kilomeetrit.

Grupi minimaalne suurus 4 kanuud ja maksumus 360€.

Põltsamaa linna lähedal

Vabandame, tegemisel …..