Ahja Best Of, Koorvere – Kiidjärve 11 km (ca 3 h)
See on kõige populaarsem marsruut Eestis. Kui räägitakse kanuumatkast Ahja jõel, räägitakse tõenäoliselt just sellest marsruudist. Jõgi ei ole kuigi lai, siin-seal tuleb manööverdada kivide ja vettelangenud puude vahel. Mõnes kohas on vool üsna kiire, jõgi ise otsustab, kuhu kanuu sõidab, Sinu tahtmistest ja tegutsemisest palju ei olene. Sinu teele jääb kaks kärestikku Koorvere ja Tikuta vesiveski kunagistes asukohtades. Kolmas, kõige ekstreemsem, asub Valgemetsa raudteesilla all. Siin on kogu jõe vesi on suunatud kitsasse kanalisse ja seal ta siis vahutab, lainetab ja kohiseb. Sellel, kes siia esimest korda satub, võtab olemise päris kõhedaks. Aga üleliia karta pole vaja, juhi kanuu otse kahe suure kivi vahelt kanalisse ja edasi lähed juba nagu trammiga mööda rööpaid. Väldi järsku väljapööramist kiirest voolust. Reeglina on siin kohal ka keegi matkajuhtidest, kes juhendab, et kõik ladusalt läheks.
Ahja Best Of + Ihamaru LKA – Koorvere – Kiidjärve 14 km (4 h)
Marsruut kattub suuremas osas eelmisega, aga algab ca 3 km varem, Ihamaru metsast.Jõgi on esimesed 3km kitsas ja käänuline, nõudes kanuutajalt head manööverdamisoskust.Võib juhtuda, et vette langenud puu tõttu tuleb kanuu kaldale tõsta ja teisel pool puud uuesti vette lasta. Või koos kanuuga üle puu ronida.
Ahja KTK (Kiidjärve-Taevaskoja-Otteni-Porgandi-Kärsa), ca 26km, (6-7 h)
Esimene tund-poolteist kulgeb maalilisel Saesaare paisjärvel.Seejärel tuleb kanuud kanda üle Saesaare elektrijaama tammi.Nüüd muutub vool küllaltki kiireks, möödute Väiksest ja Suurest Taevaskojast.Seejärel on vool kord kiirem kord aeglasem, jõel on ilusad kõrged metsased kaldad,esineb Taevaskodadest väiksemaid liivakivipaljandeid. Pärast Orajõe suubumist aeglustub vool veelgi,põhi muutub liivaseks ning kaldad lagedamaks.
Vaata ka: Taevaskoja kanuumatkad.